Wine News

Wine News is our Blog about news and events happening at Vinhos Cortem and in the surrounding area.
To subscribe to any one of our blog categories the folder icon in the black bar directly below will help you do so.

 • Home
  Home This is where you can find all the blog posts throughout the site.
 • Categories
  Categories Displays a list of categories from this blog.
 • Login
  Login Login form

Kloaka Betonowe Lub Plastikowe?

Posted by on in Uncategorized
 • Font size: Larger Smaller
 • Hits: 4160
 • Subscribe to this entry
 • Print
Aż do wyboru są gotowe szamba z betonu innymi słowy tworzywa sztucznego. Jedne oraz drugie mają zalety, jednak podobnie oraz wady. Pozwolenie na oczyszczalnię (szamba-Betonowe-cala-polska.pl) które wówczas się zadecydować?

Kloaka z betonu

Wykonuje się je tak bywa z prefabrykowanych elementów z betonu dodatkowo żelbetowych. Produkowane są zbiorniki jednoczęściowe (jednokomorowe) - przykryte płytą żelbetową również dwuczęściowe - składające się spośród dwóch połączonych skorup (dostępne są też modele wielokomorowe). Szamba są zaizolowane, co zapewnia im szczelność. Wyposażone są w płyty włazowe (okrągłe, kwadratowe innymi słowy prostokątne) wykonane z żelbetonu oraz PCW dodatkowo wejście inspekcyjny, służący aż do wyciągania nieczystości (z przykrywką z blachy ocynkowanej).

Wadą tego typu zbiorników jest spory jarzmo. Powaga zbiornika o pojemności 8 m^3 (pojemność wystarczająca dla czteroosobowej rodziny) wynosi prawie 4 tony, do tego trzeba doliczyć pokrywę o ciężarze ok. 2 ton. W taki sposób spory obciążenie zbiornika betonowego prawdopodobnie komplikować jego usługi transportowe także montaż. Producenci szamb betonowych zazwyczaj zapewniają transport i montaż, dysponując specjalistycznym sprzętem.

Zanim pomimo tego pojemnik zostanie dostarczony wobec wskazany adres, wypada upichcić szaniec o szerokości dodatkowo długości większej o 30 cm od wymiarów zamówionego zbiornika. Trzeba podobnie umożliwić dojście do wykopu samochodu ciężarowego także zapewnić rozładunek zbiornika tyłem (częściej) czyli z boku. Zbiornik montowany jest za sprawą urządzeń hydraulicznych, znajdujących się na samochodzie ciężarowym. Po posadowieniu zbiornika zasadniczego monter układa warstwę spoiny cementowej, na której łączona jest górna część zbiornika. Pozycja łączenia zbiorników dwuczęściowych jest odtąd kodowanie warstwą zaprawy wodoszczelnej.

Szambo z betonu jest bezsprzecznie solidniejsze od szamb plastikowych. O ile powyżej zbiornikiem planujemy np. punkt parkingowe na rzecz samochodu, czyli droga dojazdowa aż do garażu warto przegłosować tak taki rodzaj zbiornika. Kloaka z betonu będzie też lepszym rozwiązaniem, podczas gdy mamy przewyższający zrównoważony wód gruntowych - taki zbiornik, ze względu na swój ciężar, pewniej osadzi się w gruncie. Pod warunkiem w najbliższej przyszłości planowana jest urządzenie sanitarne, to też będzie starszy rangą preferencja - zaletą zbiorników betonowych jest bowiem niższa cena, a więc nie warto w tym przypadku przepłacać.

ściek tworzywowe

Wykonuje się je zwykle spośród polietylenu o wysokiej gęstości również żywicy poliestrowej (wzmocnionej włóknem szklanym). Są trwałe plus odporne na korozję chemiczną. Są lekkie - to ich szczególna zaleta - ważą już od 60-70 kg. Przykładowo: pojemnik o pojemności 8 m^3 waży 190 kg, a o pojemności 10 m^3 - 230 kg. Łatwo go w takim razie toczyć oraz montować (wolno to głównie dokonać we własnym zakresie), do posadowienia zbiornika nie jest żądany dźwig. Być może się w ten sposób sprawić, że szambo przestaje nam być potrzebne, gdyż wykonano przyłącze kanalizacyjne. Zbiornik taki jest dozwolone jeszcze wyzyskać aż do zbierania deszczówki (po uprzednim oczyszczeniu) lub komuś go odsprzedać - nadaje się do ponownego wykorzystania na szambo lub osadnik w przydomowej oczyszczalni ścieków.

Wadą szamb plastikowych jest przeciwnie zaś mała wytrzymałość na duże zadłużenia. Nie zaleca się miejsca ponad nimi wyznaczać na miejsce do parkowania na rzecz samochodów.

W gruntach o wysokim poziomie wód także gruntach gliniastych (w których prawdopodobnie się tezauryzować woda) zbiornik koniecznie wypada plombować zanim wyporem. W tym celu trzeba go obetonować lub przytwierdzić do płyty żelbetowej.
0

Comments

Website by: Leaping Ahead

© Vinhos Cortem - Chris Price & Helga Wagner